Dodatki do KSeF? Tak! Księgowość elektroniczna i e-Faktury to nie wszystko. Korzystając z nowego systemu, możesz liczyć na dostęp do bezpłatnych narzędzi, które usprawnią pracę Twojego biura. Jest to nie tylko fajny bonus, lecz także jeden z powodów, dla których warto wdrażać KSeF szybciej, niż w dniu jego obowiązkowego wejścia w życie.

Jakie narzędzia oferuje KSeF?

  1. Aplikacja Podatnika

Dzięki Aplikacji Podatnika zarówno podatnicy, jak i podmioty przez nich uprawnione mogą wygodnie korzystać z KSeF. 

Pozwala na:

  • sprawne zarządzanie uprawnieniami i tokenami, 
  • wystawianie i odbieranie e-Faktur z KSeF. 

Aplikacja umożliwia podgląd, czyli anonimowy dostęp do e-Faktury, po wcześniejszym podaniu jej indywidualnych cech, a także weryfikację statusu wysyłki i możliwość pobrania jej UPO KSeF, czyli urzędowe poświadczenie odbioru. Jest ono nadawane dokumentowi zgodnemu ze standardami, zweryfikowanemu przez system,  któremu nadał on unikalny numer. 

Korzystanie z Aplikacji Podatnika wymaga jednak wcześniejszego uwierzytelnienia. By to zrobić, możesz skorzystać z:

  1. elektronicznego podpisu kwalifikowanego (osoby fizyczne),
  2. pieczęci kwalifikowanej (podmioty niebędące osobami fizycznymi), 
  3. profilu zaufanego. 
  1. e-mikrofirma

Drugim bezpłatnym narzędziem KSeF jest e-mikrofima. To ułatwienie dla mikroprzedsiębiorców i kolejny krok w kierunku wdrażania nowego systemu.  Jej nowa wersja umożliwia:

  • powiązanie istniejącego konta z KSeF,
  • wystawianie faktur KSeF,
  • odbieranie e-Faktur z KSeF i przenoszenie ich bezpośrednio do ewidencji VAT, bez konieczności ręcznego przepisywania danych. 

Aplikację tę można pobrać ze strony e-Urzędu Skarbowego.

KSeF to nie tylko obowiązek. Odpowiednio wykorzystany, będzie sporym ułatwieniem zarówno dla dużych, jak i małych przedsiębiorców. Jeśli nie wiesz, w jaki sposób wdrożyć go w swoim biurze, lub firmie, skontaktuj się ze mną. Wspólnie przygotujemy Twój biznes na KSeF!